Meniu principal

All Star Game-ul feminin: s-a stabilit componența selecționatelor

Federația Română de Baschet a anunțat că a stabilit, în urma centralizării voturilor, componența celor două selecționate, Nord și Sud, care se vor întâlni în All Star Game-ul baschetului feminin, de la Sfântu Gheorghe, pe 12 februarie, informează AGERPRES.

Ponderea stabilirii componenței celor două selecționate care vor evolua în All Star Game a fost: 30% vot public, 30% vot mass-media și 40% vot CCA. În ambele selecționate se regăsesc câte șase sportive străine.

Iată componența selecționatelor:

Sud: 1. Annemarie Pârâu (ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe); 2.Porchia Green (CSM Târgoviște); 3. Janeesa Jeffery (ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe); 4. Romina Filip (Phoenix Galați);
5. Biljana Pesovic (Olimpia CSU Brașov); 6. Ancuța Stoenescu (ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe); 7. Tyaunna Marshall (ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe), 8. Dora Ardelean (Olimpia CSU Brașov); 9. Amanda Thompson (ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe); 10.Alina Crăciun (Olimpia CSU Brașov); 11. Andreea Huțanu (ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe); 12. Monique Coker (CSM Târgoviște). Antrenori: Zoran Mikes (ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe), Dan Calancea (Olimpia CSU Brașov)

Nord: 1. Brankica Hadzovic (BC UVG ICIM Arad); 2. Eniko Ramona Laza (CSM Satu Mare); 3. Cherise Michelle Daniel (BC Sirius Tg. Mureș); 4. Gabriela Irimia (Universitatea Cluj-Napoca); 5.Andreea Olah (CSM Satu Mare); 6. Matea Tavic (CSM Satu Mare); 7. Taneisha Harrison (Universitatea Cluj-Napoca); 8. Andra Mandache (Universitatea Cluj-Napoca);
9. Hanna Demeter (BC UVG ICIM Arad); 10. Brittany Denson (Universitatea Cluj-Napoca); 11. Jefimija Karakasevic (BC UVG ICIM Arad); 12. Ildiko Nagy (BC UVG ICIM Arad). Antrenori: Dragan Petricevic (Universitatea Cluj-Napoca), Jose Araujo (CSM Satu Mare).

În urma centralizării tuturor voturilor, federația a anunțat și cinci-ul de bază pentru fiecare selecționată:

Sud: Annemarie Pârâu (ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe); Janeesa Jeffery (ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe); Tyaunna Marshall (ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe); Amanda Thompson (ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe); Andreea Huțanu (ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe).

Nord: Brankica Hadzovic (BC UVG ICIM Arad), Matea Tavic (CSM Satu Mare); Taneisha Harrison (Universitatea Cluj-Napoca); Andra Mandache (Universitatea Cluj-Napoca);
Ildiko Nagy (BC UVG ICIM Arad).

(foto: Alba24.ro)

Ți-a plăcut articolul?





Lasă un răspuns

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.