Meniu principal

Liga I: Victorie clară a formației FCSB în fața celor de la Juventus București

FCSB va juca în șaisprezecimile Europa League cu Lazio Roma

Formația FCSB a învins-o clar pe Juventus București, cu scorul de 4-0 (0-0), duminică seara, pe Arena Națională, într-un meci din etapa a 20-a a Ligii I.

După 0-0 la pauză, FCSB s-a impus prin golurile marcate de Florin Tănase (min. 54, 78), Harlem Gnohere (min. 80) și Constantin Budescu (min. 90+1). Tănase a înscris ambele goluri cu capul, din centrările lui Budescu, respectiv Florinel Coman, Gnohere a marcat involuntar, la patru minute de la intrarea sa pe gazon, mingea lovindu-l la șutul expediat de Coman, care se ducea în afara porții. Cel mai spectaculos gol a fost cel al lui Budescu, el marcând direct din corner.

”Lanterna roșie” a avut două bare în acest meci, prin Valentin Bărbulescu (min. 64) și prin Cătălin Țîră (min. 90+4).

FCSB a revenit pe locul al doilea după acest succes. Juventus a încasat nouă goluri în ultimele două etape, fără a marca vreun gol.