Meniu principal

Derby-ul etapei: CFR Cluj – FCSB 1-1

Cupa Mondială: Franţa şi Argentina în programul zilei de joi

CFR Cluj și FCBS au încheiat la egalitate, scor 1-1, partida disputată duminică seara, pe stadionul “Dr Constantin Rădulescu”, în etapa a 22-a Ligii I de fotbal.

FCSB a înscris prima prin Denis Alibec, care, la primul său meci pentru echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, a transformat în minutul 16 un penalty obținut tot de el. Ciprian Deac, revenit la formația clujeană, a adus egalarea în minutul 58.

Meciul de duminică a fost important în perspectiva luptei pentru calificarea în play-off. În clasament, FCSBa este pe locul secund, cu 41 puncte, la patru lungimi de liderul Viitorul. CFR are 31 puncte și se află pe poziția a șaptea.