Meniu principal

Bătaie generală la meciul câștigat de Academia Rapid în fața CSA Steaua

Academia Rapid a învins, sâmbătă, pe Arena Naţională, cu scorul de 3-1, echipa CSA Steaua, într-un meci contând pentru Liga a IV-a. Jocul a fost însă marcat de incidente. La meci au asistat 36.276 de spectatori, conform anunţului făcut la staţia de amplificare a stadionului din Capitală. Partida a fost întreruptă pentru câteva minute după incidente între fanii celor două echipe, jandarmii intervenind cu gaze lacrimogene.

După al treilea gol al rapidiştilor, un suporter al “vişiniilor” a intrat pe teren, s-a dus spre galeria stelistă şi a făcut gesturi obscene. El a fost imediat luat de jandarmii, dar fanii stelişti au început să arunce cu scaune şi petarde în direcţia forţelor de ordine.

Meciul a fost întrerupt câteva minute, iar jandarmii au intervenit cu gaze lacrimogene, reţinând mai mulţi suporteri stelişti, dar şi pe fanul rapidist.

Deoarece fanii stelişti din peluză au continuat “războiul” cu jandarmii, aceştia din urmă au intervenit cu gaze lacrimogene.

(foto: Inquam)