Meniu principal

Astra Giurgiu, egală cu RC Genk în prima manşă a 16-imilor Europa League

Liga I: Astra Giurgiu, înfrângere pe teren propriu în fața echipei FC Voluntari

Astra Giurgiu a încheiat la egalitate cu echipa RC Genk, scor 2-2, joi seară, pe teren propriu, în prima manşă a șaisprezecimilor Europa League. Au marcat Budescu, în minutul 43, şi Seto, în minutul 90, pentru Astra, respectiv Castagne, în minutul 25, şi Trossard, în minutul 83, pentru Genk. Returul este programat în data de 23 februarie, de la ora 22.05, la Genk.

Meciul a fost arbitrat de norvegianul Svein Oddvar Moen, ajutat de asistenţii Kim Thomas Haglund şi Magnus Lundberg şi de adiţionalii Svein-Erik Edvartsen şi Tore Hansen. Arbitru de rezervă a fost Jan Erik Engan.

Iată formațiile:

Astra Giurgiu: Lung – G. Alves, Săpunaru, Fabricio – Stan, Seto, Teixeira, J. Morais – Ioniţă (Buş ’64, Nicoară ’80), D. Niculae (Florea ’64), Budescu. Antrenor: Marius Şumudică

RC Genk: Ryan – Castagne, Brabec, Colley, Uronen – Kumordzi (Berge ’64), Heynen – Schrijvers, Pozuelo (Boetius ’74), Trossard (Buffel ’88) – Samatta. Antrenor: Albert Stuivenber

(foto: Inquam Photos/Octav Ganea)